VI Міжнародний хоровий конкурс для молоді ім.Г.Музическу

З 1 по 8 липня в культурно – історичному центрі Румунії місті Ясси  асоціацією Любові та Довірі проводився VI Міжнародний хоровий конкурс для молоді ім.Г.Музическу. В конкурсі приймали участь хорові колективи із Молдови, Іспанії, Китаю, Румунії та ін. країн. В номінації «хорові колективи музичних вузів» перемогу одержав   камерний хор «Cantabile» Кам′янського музичного коледжу (керівник Дерев′ягіна Є.А., концертмейстер Нібель Ю.А.)  За вимогами конкурсу колективи виконували обов′язковий твір румунського композитора Г.Музическу «Doamne, buzele mele» на мові оригіналу. На думку журі виконання  нашим хором було самим виразним і натхненним.

   Крім конкурсної програми хор приготував ще дві концертні програми: українська класика та обробки народних пісень, духовні твори.  Хорові колективи приймали участь у концертах на різних майданчиках: комплекс « Палас» Ясси,  Соборі св. Петра і Павла, де настоятель храму в знак вдячності подарував керівнику та хору ікону    Божій Матері « Живоносне джерело».

   Цей міжнародний культурний захід направлений на обмін досвідом між хоровими колективами різних країн. Учасники мали можливість насолодитись хоровим співом відомих колективів Європи та України: дитячий хор радіо Румунії, камерний хор філармонії м. Чернівці та ін..

   Фестиваль – це не тільки змагання, але і нові знайомства і спілкування. Велике значення  для керівника та учасників хору мали слова похвали та рекомендації від відомих диригентів – членів журі, особливо від професора Мстислава Сергійовича Юрченка ( Київ). Члени журі з країн Італії, Румунії, Іспанії запропонували колективу прийняти участь у  престижних міжнародних конкурсах Європи. Президент INTERKULTUR  Румунії і республіки Молдова Marian Cristi Stroe запросив прийняти участь у Міжнародній битві хорів.

 Нагородження та концерт лауреатів проходив в  Національному  театрі «Василе-Алекандри».

Колектив камерного хору “Cantabile” висловлює щиру подяку за допомогу в організації подорожі управлінню культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної ради та директору Кам’янського музичного коледжу Великодній Ірині Володимирівні.

VI Міжнародний хоровий конкурс для молоді ім.Г.Музическу

Залишити відповідь