Спів

Циклова комісія “Спів”

Відділ “Спів” в Дніпродзержинському музичному училищі засновано у 2002 році. На ньому дружньо співпрацюють викладачі та студенти одразу двох напрямів: академічного та естрадного. З початку свого існування студенти відділу беруть активну участь у різноманітних творчих проектах міста, області та України. Майже всі творчі заходи міського життя прикрашені натхненними виступами наших вихованців.

Конкурсне життя – окрема яскрава сторінка нашого життя. Студенти відділу гідно конкурують на престижних конкурсах регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня: обласний конкурс “Музичний калейдоскоп” (м. Дніпродзержинськ), всеукраїнські відкриті молодіжні Дельфійські ігри (м. Київ), всеукраїнський конкурс ім. Б.Гмирі (м. Дніпропетровськ), міжнародний конкурс м. Полудьоних (м. Ялта), всеукраїнський конкурс вокального мистецтва ім. Матусовського (м. Луганськ) та ін.

Адміністрація та творчий педагогічний склад відділу “Спів” ініціювали появу нових конкурсних змагань різного рівня.  Щире бажання відкриття зірок на небосхилі класичної та естрадної музики в 2009 році викликало до життя новий творчий захід – конкурс вокального мистецтва “Співоча перлина”. Цей конкурс –  бажаний привод спілкування талановитої молоді різних регіонів України та зарубіжжя на тлі вокального мистецтва, що дає путівку талановитим студентам різних спеціалізацій, щиро захоплених співом.

Значна частина наших випускників продовжують освіту в вищих навчальних закладах України та за її межами. Це свідчить про те, що натхненна праця викладачів відділу є плідною.

Характерною рисою нашого педагогічного колективу стала методологічна спадкоємність. Зараз відділ укомплектовано молодими  талановитими кадрами, які нещодавно закінчили наше училище та отримавши вищу освіту повернулися працювати до рідного навчального закладу. Цей факт підтримує творчу та теплу атмосферу на відділі і сприяє продовженню методичних наробок старших викладачів. Так, за роки роботу відділу його  закінчили та повернулися викладати Корчевна К.В.,  Степанян Р.К., Жовтобрюхова О.С., Савелій А.А.

Більше ніж 40 років працює у  Дніпродзержинському музичному училищі викладач Градосельська Леоніда Сергіївна, чиє ім’я відомо не тільки на Україні, а й далеко за її межами. Вона є дійсно талановитий педагог, яка виховала та дала життя найяскравішим голосам.

Незмінним керівником відділу “Спів” є Хананаєва Г.В. – викладач-методист вищої категорії, людина, безумовно, творча. Саме її випускники стали продовжувачами плідних методичних наробок. Це допомагає підтримувати творчу атмосферу, створювати нові концертні програми, запроваджувати конкурсні заходи, креативно проводити науково-методичну роботу.

Відділ “Спів” наймолодший у нашому навчальному закладі. Але його досягнення на ниві конкурсної, концертної, методичної, виховної роботи є достатньо високим.