
Предметна комісія “Музично-теоретичні дисципліни”
Відділ теорії музики існує з в 1967 року. Його очолювали Яцук Г.А., Нікулін В.В., Старчикова Н.Ю., Великодна І.В. З 2004 року відділом керує Солодовник Т.М.
Першими викладачами були Іванова Г.В., Ігнатченко Г.І., Мєрєкіна М.Б., Яцук Г.А., Цимбалова Н.Я.. Коган М.Г., традиції продовжили Старчикова Н.Ю., Нікулін В.В., Чечуро О.А., Семеряга Т.М. Сьогодні на відділі працюють висококваліфіковані викладачі Іващенко І.О., Великодна І.В., в тому числі і випускники теоретичного відділу училища Скриннікова Т.В., Хоменко Л.В., Синєок Т.А., Мосієнко Н.І.
Відділ теорії музики забезпечує вивчення цілого комплексу музично-теоретичних дисциплін: сольфеджіо, теорії музики, гармонії, світової та української музичної літератури, аналізу музичних творів, інструментознавства, фольклору. Опанування цих дисциплін сприяє вихованню професійного слуху майбутніх музикантів, забезпечує основи музичної грамотності, розвиває творчі здібності.
Мета сучасної діяльності відділу – застосуванні нових прогресивних методів навчання, створення і впровадження у навчальний процес прогресивних методичних розробок, інноваційних технологій, нових посібників з предметів циклу, оновлення технічного оснащення, формування відео- та фонотеки.
Зберігаючи традиції високої професійності, викладачі і студенти постійно беруть участь у Міжнародних та регіональних науково-практичних конференціях з актуальних проблем сучасного музичного мистецтва, у конкурсах і олімпіадах з музично-теоретичних дисциплін, де посідають призові місця. Студенти з творчими задатками мають можливість розвивати їх на заняттях гуртка композиції, який ось уже більше 10 років веде викладач-методист Іващенко І.О. За ці роки вона виховала цілу плеяду талановитих студентів – переможців регіональних та міжнародних конкурсів з композиції в містах Чернігові, Дніпропетровську, Києві, Одесі, Утрехті (Голландія). Це, зокрема, Бєдний Андрій, який в 2011 році зайняв ІІІ місце на Міжнародному конкурсі-фестивалі з композиції ім..Л.Ревуцького в м. Чернігові та в 2013 році став лауреатом першої премії Всеукраїнського відкритого молодіжного конкурсу «Дельфійські ігри» в м. Києві. Деякі з вихованців Іващенко І.О. продовжили навчання композиторському мистецтву і в консерваторіях. Це Іванов Микола (випускник Харківського інституту мистецтв), Сурових Олексій (нині аспірант Одеської консерваторії), Шалигін Максим (випускник Київської та Гаагської консерваторій, нині лауреат міжнародного конкурсу молодих композиторів «Gaudeamus Muzickweek», який проходив в Голландії в 2012 році).
Викладачі циклової комісії надають методичну допомогу початковим спеціалізованим навчальним закладам Дніпродзержинського регіону. Щороку проводять педагогічні читання з актуальних проблем викладання музично-теоретичних дисциплін, організовують проведення олімпіад для учнів музичних шкіл міста та регіону. Викладачі підтримують тісні зв’язки зі Спілкою композиторів Дніпропетровщини, в рамках цієї співпраці проводяться творчі зустрічі з видатними композиторами. Традиційно, щороку, для студентів та учнів ліцею проводяться цікаві пізнавальні вікторини, конкурси, творчі ігри, різноманітні інтерактивні заходи. За ініціативою викладачів відділу в училищі був започаткований довготривалий проект «Чарівний світ музики».
Один з пріоритетних напрямків роботи викладачів – просвітницька діяльність, мета якої підвищення загальної музичної культури, пропагування кращих зразків світової музики, виховання естетичного смаку молоді, формування любові до історії, культури рідного краю. В училищі працює “Філармонія школяра“ (лекції-концерти для учнів загальноосвітніх шкіл міста), “Музична філармонія“ ( концерти для громади міста за участю запрошених відомих вітчизняних та зарубіжних виконавців).
Викладачі відділу знаходяться у постійних пошуках по вдосконаленню навчально-виховного процесу, беруть активну участь в лекційно-концертній діяльності училища, міста та регіону, тим самим підтверджуючи високий професійний статус Дніпродзержинського музичного училища як культурно-мистецького центру.






