Кам’янський фаховий музичний коледж імені Мирослава Скорика

Комунальний заклад Дніпропетровської обласної ради, що надає освітні послуги з підготовки фахових молодших бакалаврів за шістьма спеціалізаціями спеціальності 025 “Музичне мистецтво”, а саме:

  • Фортепіано
  • Оркестрові струнні інструменти
  • Оркестрові духові та ударні інструменти
  • Народні інструменти
  • Хорове диригування
  • Естрадний та класичний спів

Сьогодні музичний коледж  – це навчальний комплекс, який охоплює всі ланки естетичної музичної та професійної музичної освіти, в якому  здійснюється безперервна багатоступенева підготовка до професійного навчання та отримання професії музиканта – виконавця, викладача.До структури коледжа входять:

  • музична школа, де діти здобувають початкову музичну освіту (з 6 до 16 років)
  • коледж, де студенти на базі 9 та 11-ти класівс отримують професію музиканта – виконавця, артиста оркестру/хору, викладача, керівника колективу (оркестру, ансамблю, хору).

Ініціатором відкриття музичного училища у Дніпродзержинську був директор Придніпровського хімічного заводу М.П.Аношкін. 17 липня 1967 року над підставі наказу Міністерства культури УРСР в Дніпродзержинську було відкрите музичне училище. На місці старих мазанок виросла нова чотириповерхова сучасна будівля, яка вже 1 вересня 1967 року гостинно  розкрила двері перед студентами – майбутніми музикантами.

Першим директором (з 1967 по 1979рр.), який узяв на себе відповідальність очолити новий навчальний заклад, стала Іванова  Г.В., талановитий вихователь, чуйний педагог і організатор, саме вона заклала основи матеріальної бази, якою  і досі користується училище.

Традиції продовжила Морозова Н.П. (з 1979 по 1981рр.)

Естафету поколінь прийняв  Новіков Ю.М. (з 1982 по 2004рр.).

Саме він привніс до роботи колективу дух новаторства і експерименту і очолював навчальний заклад близько 22 років.

Сьогодні Новіков Ю.М. – заслужений діяч мистецтв України, ректор Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки.

З 1 вересня 2004 року училище очолює Великодна І.В. – молодий, ініціативний керівник нового покоління. Головною своєю задачею вона вважає створення сприятливої атмосфери для професійного зростання та творчого розвитку студентів, підготовку фахівців, що відповідають сучасним вимогам педагогічної освіти.

21 квітня 2005 року на підставі рішення Дніпропетровської обласної ради Дніпродзержинське державне музичне училище було реорганізоване в Комунальний вищий навчальний заклад „Дніпродзержинське обласне музичне училище”.

У 2015 році комунальний вищий навчальний заклад “Дніпродзержинське обласне музичне училище” було перейменовано у Комунальний вищий навчальний заклад “Дніпродзержинський музичний коледж” Дніпропетровської обласної ради.

У травні 2016 року місто Дніпродзержинськ перейменовано у Кам’янське. У зв’язку з чим 3 2016 року навчальний заклад має назву комунальний вищий навчальний заклад “Кам’янський музичний коледж” Дніпропетровської обласної ради.

У червні 2021 року коледжу присвоєно ім’ я Героя України Мирослава Скорика й перейменовано в комунальний заклад “Кам’янський фаховий музичний коледж імені Мирослава Скорика” Дніпропетровської обласної ради”