Загальні відомості та історія

Коледж у 2014 році

Кам’янський музичний  коледж – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який готує молодших спеціалістів за спеціальністю «Музичне мистецтво» за спеціалізаціями:

  • фортепіано,
  • оркестрові струнні інструменти,
  • оркестрові духові та ударні інструменти,
  • народні інструменти,
  • хорове диригування,
  • естрадний та класичний спів.

Сьогодні музичний коледж  – це навчальний комплекс, який охоплює всі ланки естетичної музичної та професійної музичної освіти, в якому  здійснюється безперервна багатоступенева підготовка до професійного навчання та отримання професії музиканта – виконавця, викладача.

До структури коледжа входять:

  • гурток загального естетичного та гуманітарного розвитку дітей “Малюки -всезнайки”, який здійснює виховання дітей від 3 до 6 років;
  • музична школа, де діти здобувають початкову музичну освіту (з 6 до 14 років)
  • ліцей, де обдаровані діти одночасно здобувають базову загальну середню освіту і навчаються музиці за індивідуальними навчальними планами (від 14 до 16 років)
  • коледж, де студенти (від 16 до 19 років) отримують професію музиканта – виконавця, викладача. керівника колективу (оркестру, ансамблю, хору).

 

 

 

М.П.Аношкін

Кам’янський музичний коледж було засновано у 1967 році за ініціативи видатного громадянина міста  М.П.Аношкіна. 

17 липня 1967 року над підставі наказу Міністерства культури УРСР в Дніпродзержинську було відкрите музичне училище. На місці старих мазанок виросла нова чотириповерхова сучасна будівля, яка вже 1 вересня 1967 року гостинно  розкрила двері перед студентами – майбутніми музикантами.

Фото з будівництва коледжу. 60-ті роки ХХ ст.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Г.І. Іванова (директор училища 1967-1979)

Першим директором (з 1967 по 1979рр.), який узяв на себе відповідальність очолити новий навчальний заклад, стала Іванова  Г.В., талановитий вихователь, чуйний педагог і організатор, саме вона заклала основи матеріальної бази, якою  і досі користується училище.

 

Н.П.Морозова (директор училища 1979-1981)

Традицію продовжила Морозова Н.П. (з 1979 по 1981рр.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ю.М.Новіков (директор училища 1982-2004)

 

 

 Естафету поколінь прийняв  Новіков Ю.М. (з 1982 по 2004рр.).

Саме він привніс до роботи колективу дух новаторства і експерименту і очолював навчальний заклад близько 22 років.

Сьогодні Новіков Ю.М. – заслужений діяч мистецтв України, ректор Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І.В.Великодна (директор училища 2004-2015 директор коледжу з 2015 року)

З 1 вересня 2004 року училище очолює Великодна І.В. – молодий, ініціативний керівник нового покоління. Головною своєю задачею вона вважає створення сприятливої атмосфери для професійного зростання та творчого розвитку студентів, підготовку фахівців, що відповідають сучасним вимогам педагогічної освіти.

21 квітня 2005 року на підставі рішення Дніпропетровської обласної ради Дніпродзержинське державне музичне училище було реорганізоване в Комунальний вищий навчальний заклад „Дніпродзержинське обласне музичне училище”.

У 2015 році комунальний вищий навчальний заклад “Дніпродзержинське обласне музичне училище” було перейменовано у Комунальний вищий навчальний заклад “Дніпродзержинський музичний коледж” Дніпропетровської обласної ради.

У травні 2016 року місто Дніпродзержинськ перейменовано у Кам’янське. У зв’язку з чим 3 2016 року навчальний заклад має назву комунальний вищий навчальний заклад “Кам’янський музичний коледж” Дніпропетровської обласної ради.