Знайомтесь – Максим Шалигін!

 

    19 квітня 2018 року  для студентів та викладачів Кам’янського музичного коледжу гостинно відчинила свої двері «Музична вітальня», де відбулася зустріч-знайомство з музикою Максима Шалигіна – випускника нашого коледжу, молодого, але вже відомого композитора, твори якого виконуються не тільки в Україні, а і в різних країнах Європи та Азії.  

     Викладач Іващенко І.В. розповіла  про творчий шлях М.Шалигіна та познайомила  присутніх з його творами. Так, прозвучали «Антифони», «Колискова» для оркестру, «Потрійний концерт для фортепіано, скрипки та віолончелі», уривки з  вокального циклу «…Из лозы виноградной..» та балету «Одисей».

 В нашому коледжі Максим навчався по класу баяна у О.В.Корнєва та Л.М.Корсун.  Перші свої навички з композиції Максим  отримав у  викладача Іващенко І. О. Вже під час навчання він неодноразово приймав участь у конкурсах з композиції, на яких посідав призові місця.

Після закінчення коледжу Максим Шалигін поступив на композиторський факультет Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського в м. Києві. Його дипломною роботою був Потрійний концерт для фортепіано, скрипки і віолончелі.

Далі було навчання в магістратурі в Гаагській консерваторії (Koninklijk Conservatorium Den Haag), участь в  багатьох престижних міжнародних конкурсах. Зокрема в Міжнародному конкурсі молодих композиторів «Gaudeamus Muzickweek»  (Утрехт, Голландія,  2012 р.), де його Симфонія для скрипки соло «Листи до Анни» отримала премію.

Зараз Максим живе та працює в Голландії. За весь час він написав багато музики в різних жанрах, для різних інструментів та складів ансамблів, оркестрів і хорів. Його твори виконувались в багатьох містах світу: Гаазі, Амстердамі, Сінгапурі, Токіо, Москві. В Україні твори Максима Шалигіна постійно виконуються  на «Гоголь-фестах» в Києві.

За останні роки серед великих творів композитора слід відмітити балет «Одисей», Квартет для саксофонів, «Антифони» (для 12-ти голосного вокального ансамблю), Концерт для скрипки та ударних.

Останні прем’єри – балет-перформанс «Кармен», «Lacrimoza» ( для 7 скрипок) –  пройшли в 2017 році в Амстердамі та Гаазі з великим успіхом.

Знайомтесь – Максим Шалигін!

Залишити відповідь