Велика фантазія на тему ювілею.

17 листопада 2017 року Кам’янський музичний колеж відсвяткував свій золотий ювілей. 50 років – це важливий рубіж в житті навчального закладу, час підведення підсумків та складання планів на майбутнє, показник славного творчого шляху, який пройшов колектив.
Урочистості мали розпочатися о 16 годині, але святкова атмосфера панувала у коледжі зрання. Останні приготування, репетиції, налаштування – все це створювало відчуття радісного і водночас хвилюючого очікування. Вже опівдні коледж почав зустрічати своїх випускників, викладачів, ветеранів праці, поважних гостей та пресу.
Перед святковим концертом у фойє коледжу всі присутні мали змогу ознайомитися з презентацією «Кам’янський музичний коледж від А до Я». В ній було представлено яскраві тематичні стенди про кожну циклову комісію навчального закладу. Два стенди було присвячено лауреатам Міжнародних конкурсів – камерному хору «Сantabile» та етно-гурту «Співаночки», також окрема локація була присвячена першому випуску 1971-го року. Головним об’єднуючим елементом виставки слугувало велике панно з однойменною назвою «Кам’янський музичний коледж від А до Я», на якому було відображено різнобічні аспекти життя закладу, починаючи від ініціатора створення коледжу Аношкіна Михайла Прокоповича, закінчуючи справедливим твердженням, що педагогічний склад, адміністрація, студенти та випускники – це велика музична сім’Я.
Радісний гомін, схвильовані перешіптування та передчуття свята раптово потонули у легкій чудовій музиці, сповненій енергії та життєрадісності – це розпочав свій виступ Джаз-бенд коледжу під керівництвом Сергія Аксьонова.
Отож, святково налаштовані джазовими композиціями гості почали займати місця в концертній залі. Не дивлячись на те, що глядацьку залу на 500 місць було облаштовано додатковими місцями, бажаючих привітати коледж або просто розділити радість свята було настільки багато, що глядачі заповнили навіть проходи між рядами.
Нарешті у глядацькій залі запанувала тиша, зазвучали фанфари і розпочалася «Велика фантазія на тему ювілею».
Урочиста частина вечора розпочалася з розповіді ведучих (Роман Трофіменко і Ольга Прєснєцова) про історію заснування та розвиток навчального закладу, а також про його головну гордість – випускників, серед яких: Заслужені артисти України – Ольга Ус, Олег Шиян, Роман Молоченко; Заслужені діячі мистецтв України – Юрій Новіков, Дмитро Логвін, Віктор Олійник, Народні артисти України – Анжела Швачка та Тетяна Краснова-Піменова, керівники провідних творчих колективів, відомі виконавці, артисти оркестрів, солісти оперних театрів: Михайло Гурфінкель, Лілія Колосвєтова, Денис Вишня, Анатолій Чміль, Ольга Бєлан, Вікторія Литвинова, композитор Максим Шалигін. Саме з музичних привітань від випускників та їх колективів переважно складався ювілейний концерт.
У цей святковий вечір з привітаннями завітало багато гостей та друзів коледжу, звучало багато добрих слів вдячності та побажань. Педагогічний колектив та студентів зі сцени поздоровляли поважні гості: заступник начальника управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Світлана Світлична; начальник відділу культури департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Наталія Ілларіошина; голова Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури Анатолій Яловий та голова міської профспілкової організації Світлана Парфьонова. Від імені Кам’янського міського голови Андрія Білоусова з вітальним словом виступив його заступник Владислав Мелешко. Також звучали привітання директорів ВНЗ І-ІІ р.а. міста Кам’янського, організації «Союз Чорнобиль України», міської організації ветеранів. Приємним сюрпризом був дружній візит та теплі привітання від Заслуженої артистки України, доцента кафедри спеціального фортепіано Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського Ніни Руденко.
Усі виступаючі неодмінно відмічали високий професійний і культурний рівень, на якому сьогодні знаходиться коледж. Неодноразово було підкреслено величезний внесок директора коледжу Великодної Ірини Володимирівни у формуванні навчального закладу, що відповідає сучасним вимогам педагогічної освіти. Започатковані інноваційні музичні проекти, які об’єднують творчі сили міських закладів культури. За її ініціативи створені нові творчі колективи, діяльність яких сприяє поширенню української музичної культури в європейському просторі.
Звісно, не обійшлось без нагороджень з нагоди 50-річчя заснування музичного коледжу. Найвизначнішими нагородами стали Почесні грамоти Міністерства культури України, якими було нагороджено педагогічний колектив коледжу, камерний хор «Cantabile» (керівник Євгенія Дерев’ягіна) та етногурт «Співаночки» (керівник Анжела Галина). Визначну нагороду отримала Тетяна Синєок – заступник директора коледжу з виховної роботи. Від імені міського голови її було нагороджено нагрудним знаком «Відзнака міського голови». Також грамотами й подяками були нагороджені: Людмила Столбун – заступник директора коледжу з навчальної роботи; Борис Шелепник – викладач циклової комісії «Оркестрові духові та ударні інструменти»; Надія Перебийніс – голова циклової комісії «Оркестрові духові та ударні інструменти»; Ольга Здибай – головний бухгалтер; Ганна Хананаєва – голова циклової комісії «Спів»; Світлана Овчаренко – голова циклової комісії «Хорове диригування»; Наталія Рудковська, Ірина Полєжаєва, Лариса Авраменко – викладачі циклової комісії «Фортепіано»; Тамара Солодовник – голова циклової комісії «Музично-теоретичні дисципліни»; Юрій Шмиговський – голова циклової комісії «Оркестрові струнні інструменти»;Ольга Прєснєцова – викладач циклової комісії «Хорове диригування»; Валерій Здоровенко – викладач циклової комісії «Народні інструменти»; Наталія Матяж – голова циклової комісії «Народні інструменти»; Валерій Прийма– голова профспілкової організації коледжу;Любов Ковальова – завідуюча бібліотекою коледжу; Ірина Дупленко – бухгалтер; Алла Малік – старший лаборант; Тетяна Казьмирчук , Людмила Чернякова – технічні працівники.
Зі сцени ведучі згадували колишніх директорів коледжу – Іванову Галину Володимирівну, Морозову Наталію Павлівну та Новікова Юрія Михайловича.
За роки свого існування коледж підготував близько 4000 фахівців та назавжди залишиться в історії коледжу перший його випуск – випуск 1971року. На концерті в глядацькій залі були присутні перші випускники коледжу:
– Новіков Юрій Михайлович – Заслужений діяч мистецтв України, ректор Дніпропетровської академії музики ім..М.Глінки, більше 30 років працював в коледжі , з них 22 роки був його директором;
– Столбун Людмила Володимирівна, яка більше 45 років працює у нашому коледжі, з них 34 роки – заступником директора з навчальної роботи.
– Малєєва Людмила Володимирівна – викладач по класу фортепіано Кам’янського музичного коледжу;
– Костіна Людмила Андріївна – викладач по класу скрипки Кам’янського музичного коледжу;
– Рудько Олександр Григорович – Звукооператор та інженер технічних засобів навчання Кам’янського музичного коледжу;
– Матвієнко Людмила Олексіївна – викладач Дитячої музичної школи №5 м.Кам’янського;
– Дробот Вікторія Віталіївна – викладач Дитячої музичної школи №5 м.Кам’янського;
– Кравцова Ольга Іванівна – співробітник музею металургійного комбінату;
– Шершньова Катерина Михайлівна;
– Заславська Світлана Вікторівна;
– Калініна Ганна Дмитрівна.
Серед глядачів у залі також можна було побачити викладачів – Заслуженого працівника культури України Градосельску Леоніду Сергіївну, Абашина Анатолія Сергійовича, Гамалєя Віталія Федоровича, Дуброва Віталія Даниловича, які більше 40 років присвятили самовідданій педагогічній праці в коледжі, і сьогодні продовжують виховувати талановитих студентів та передавати свій досвід молодим викладачам. Яскраві творчі сторінки в історію коледжу вписали ветерани праці: Д’яконова Лариса Лаврентіївна, Д’яконов Юрій Терентійович, Краско Нонна Пилипівна, Кострюкова Ольга Іванівна.
Програма концерту , що складалася з виступів випускників коледжу та їх колективів, вразила слухачів високим професіоналізмом, емоційністю та яскравістю номерів.
Розпочав концерт симфонічний оркестр Дніпропетровської академії музики імені Глінки «The FESTIVAL» під керівництвом випускника коледжу, Заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Логвіна. У його виконанні прозвучала увертюра до опери «Фальстаф» А.Сальєрі.
Разом з оркестром також виступили випускниця коледжу Заслужена артистка України Ольга Ус ( виконала «Арію Даліли» з опери «Самсон і Даліла» К.Сен-Санса) та перший випускник коледжу, у минулому його директор, Заслужений діяч мистецтв України Юрій Новіков, що виконав Концерт для фортепіано з оркестром Роберта Шумана.
Духовий оркестр музичного коледжу під керівництвом Бориса Шелепника, у виконанні якого прозвучали «Запорізький марш» в обр.В.Лепека та «Сrossfire» Р.Джинджері, як завжди, створив у залі піднесений настрій.
Особливо запам’ятався слухачам виступ оркестру народних інструментів (диригент Наталія Матяж), який продемонстрував не тільки високу виконавську майстерність, але й зірвав гучні овації виконанням на біс «Лезгінки» А.Бизова (солісти: випускники коледжу Анатолій Когут і лауреат Міжнародних конкурсів Олександр Корнєв, студент ІІІ курсу Валерій Волошин). Не менш професійним та чуттєвим було виконання «Гротеску та роздуму» Є.Тростянського разом з ансамблем балалаєчників під керівництвом випускника коледжу Валерія Здоровенка).
Унікальний музичний номер продемонстрував етногурт «Співаночки» (керівник Анжела Галина), який спільно з учнями Лівобережної школи мистецтв (викладач Олена Зеленська) підготував українську народну пісню «Черевички». Спільний проект підготували і бандуристи . Ансамбль коледжу «Оксамит» (керівник Альона Сорока) разом з учнями ДМШ №3 (викладач Юлія Овсяннікова) порадували присутніх звучанням бандури та виконанням українських пісень.
Зі сцени лунала і музика великого Ніколо Паганіні («Каприс № 24» ) у виконанні випускника коледжу, лауреата Міжнародних конкурсів Олександра Володіна у супроводі камерного оркестру під керівництвом Віктора Коритька.
Камерний хор «Cantabile» (художній керівник Євгенія Дерев’ягіна), який є лауреатом багатьох Міжнародних конкурсів, показав на сцені захоплююче дійство: музично-хореографічну постановку на теми українських народних пісень «Бодай ся когут» і «Гандзя» (хорова обробка випускниці коледжу Світлани Ковальчук).
Дуже тепло публіка зустрічала колективи випускників коледжу, які приїхали з різних куточків України – тріо баяністів Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського (Руслан Желіба, Ігор Чередниченко та випускник коледжу Василь Копайгородський); володаря Гран-Прі Міжнародного конкурсу «Perpetuum mobile» ансамбль народних інструментів «Мозаїка» Одеської обласної філармонії під керівництвом випускника коледжу Олексія Сурових; Київський квартет Akko Project (Віталій Козицький, Богдан Машталяр і випускники коледжу Заслужені артисти України Роман Молоченко та Олег Шиян). Останні два колективи стали насправді прикрасою концерту, їх високий виконавський рівень, професійна майстерність, тонкий художній смак та вдало підібраний різноплановий репертуар не залишили байдужим жодного слухача.
У фінальній частині ювілейної фантазії прозвучала «Молитва за Україну» колишнього викладача коледжу, українського композитора Валентина Крохмаля у виконанні камерного хору «Cantabile» (керівник Є.Дерев’ягіна).
Наприкінці свята колектив, студентів та гостей привітала директор коледжу Великодна Ірина Володимирівна. Вона висловила слова подяки всім, хто готував святкову програму, звернула увагу на те, що невипадково ювілей коледжу прийшовся на Міжнародний день студента, бо «Молодість, Талант, Натхнення – це запорука успіху Кам’янського музичного коледжу».
Яскравим завершальним акордом святкового концерту стала прем’єра спеціально написаної до ювілею пісні «Vivat, college», авторами якої є Тетяна Сєтракова та випускник коледжу Володимир Зайцев.
Святкова «Фантазія на тему ювілею» закінчилась. Але творчі будні продовжуються, навчальні аудиторії наповнюються голосами молоді, що прагне до знань, а з репетиційних залів лунає жива і вічна музика. Кам’янський музичний коледж працює, отже його історія продовжується…

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”95″ sortorder=”516,517,518,519,520,521,528,522,523,524,515,525,526,527″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”250″ thumbnail_height=”200″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Показать как слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Велика фантазія на тему ювілею.

Залишити відповідь