ТРІУМФ У БАЛТИЦІ

З 4 по 10 липня в Литві (м. Вільнюс, Шервентау, Кернаве) відбувся ХХХ Міжнародний фольклорний фестиваль «Балтика – 2017», який є найбільшим проектом традиційної культури країн Балтії та проходить щороку в одній із країн Балтії – Естонії, Латвії, Литві. Фестиваль охороняє місцеві культурні традиції та представляє народні танці, музику, звичаї, ремесла та інші сфери нематеріальної спадщини в їх історичних формах. Цього року він проводився під егідою Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів і народного мистецтва (CIOFF), офіційного партнера ЮНЕСКО, в фестивалі прийняли участь фольклорні колективи з країн Балтії, Греції, Іспанії, Японії, Польщі, Індії, Кореї, Мексиці та ін.

За ініціативою Українського центру культурних досліджень Міністерства культури України, при підтримці Управління культури Дніпропетровської облдержадміністрації на фестивалі була  представлена нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини, а саме: Петриківський розпис і Козацькі пісні Дніпропетровщини. Козацькі пісні Дніпропетровщини були представлені в виконанні гурту «Співаночки» Кам’янського музичного коледжу (керівник Анжела Галина), який за час свого існування гідно представляв наше місто на конкурсах та фестивалях різного рівня та став переможцем обласного етно-фестивалю «Петриківський Дивоцвіт», Міжнародного фестивалю-конкурсу «GOLDEN LION» (м. Львів) Міжнародного фестивалю-конкурсу «Буковель-fest». Учасники гурту, вже вкотре, продемонстрували високу вокальну майстерність, артистизм, вразили гостей фестивалю національним вбранням. Керівник гурту, Анжела Галина, приймала участь у творчих лабораторіях, студіях та проводила майстер класи, знайомлячи гостей з Українською Козацькою піснею. 

Високо оцінюючи представлені зразки українського традиційного та народного мистецтва, Віда Шаткаускєнє, заступник директора Литовського національного культурного центру, художній керівник фестивалю вручила гурту «Співаночки» Міжнародний сертифікат, диплом та запрошення на участь у наступному Міжнародному фестивалі, який відбудеться вже в Латвії.

 

 

Директор коледжу                                               Ірина Великодна

ТРІУМФ У БАЛТИЦІ

Залишити відповідь