Перемога на міжнародному фестивалі у Польщі

Камерний хор «Cantabile» Кам’янського музичного коледжу став лауреатом 36-го Міжнародного фестивалю «Хайнувські дні церковної музики» (36 Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej) у Польщі.

Хайнувський фестиваль – один з найвідоміших фестивалів хорового мистецтва в галузі духовної музики. Заснований у 1981 році він традиційно проходить у православному соборі Святої Трійці у  мальовничому містечку Подлясського воєводства Хайнувці (Hajnówka). За 36 років фестиваль збагатився традиціями та здобув свою історію, до якої відтепер також вписане ім’я міста Кам’янське. За весь час існування фестиваль завжди вирізнявся високим професійним рівнем, що демонстрували учасники з Польщі, Росії, України, Білорусії, Греції, Литви, Болгарії, Грузії, Англії, Румунії та багатьох інших країн. «Хайнувські дні церковної музики» проходять під патронатом президента Польщі Анджея Дуди, з благословення митрополита Варшавського та всієї Польщі Блаженнійшого Савви та за підтримки міністерства культури Польщі.

Цьогорічне фестивальне дійство розпочалося 8 травня та тривало майже тиждень. До Хайнувки з’їхалися 29 хорових колективів, які боролися за перемогу у 4 номінаціях. Кожен фестивальний день був насичений подіями та враженнями. Адже фестиваль охоплює і конкурсні прослуховування, і дружні творчі зустрічі колективів, і концерти учасників на майданчиках Підляського воєводства, а також концерт – відкриття фестивалю та два гала концерти закриття у Хайнувці та Бялостоку.

Хор «Cantabile» під керівництвом Євгенії Дерев’ягіної виступав у професійній номінації «академічні хори» в якій заслужено виборов 1 місце. Камерний хор існує з 2012 року. У його складі студенти, викладачі та випускники Кам’янського музичного коледжу. Репертуар хору складається з класичної музики, а також з обробок народних пісень. Але поважне місце в репертуарі колективу  займає церковна музика. Саме в духовній музиці надзвичайно розкривається професійність та глибока чуттєвість хору. Сьогодні «Cantabile» це унікальний творчий колектив, що пропагує мистецтво та духовність.

Варто зазначити, що це не перша перемога «Cantabile» на міжнародній арені. У 2013 році хор став лауреатом третього ступеню на Міжнародному фестивалі імені Ю.Фаліка «Поющий мир» у Санкт-Петербурзі. У 2015 році здобув друге місце на фестивалі «Вікторія» у Києві. А у 2016 році на фестивалі «Коложский Благовест» в м.Гродно (Білорусь) камерний хор з Кам’янського зайняв перше місце.

Конкурсна програма хору складалася з 5 духовних творів: «Ангел вопіяше» М.Вербицького, «Во Иордане» тропарь знаменного розспіву, «Хвалите Имя Господне» харківського композитора О.Юнек, «Святий Боже» схіархимандрита Серафима, а завершувала конкурсний виступ «Молитва за Україну» на музику М.Лисенка. Кожен твір у виконанні «Cantabile» вразив слухачів та журі конкурсу. Особливо хочеться відмітити надзвичайно емоційне та виразне соло Ольги Преснєцової та Олени Пігарєвої («Святий Боже»). Окрім конкурсної програми було підготовано також концертну програму, що складалася з духовних, класичних творів та з обробок народних пісень.

В рамках фестивалю за три дні хор «Cantabile» дав 6 концертів у трьох містах: Біловежі, Хайнувці та Бєлостоку. Всюди польська публіка тепло та привітно зустрічала колектив бурхливими оплесками. Слухачі були зачаровані глибиною духовних творів та щирістю народних пісень.

Гідно оцінили виступ і поважне журі конкурсу. Завдяки виразності та професійності виконання, вмілому керівництву Євгенії Дерев’ягіної, вдалому підбору репертуару хор «Cantabile» посів почесне перше місце на Міжнародному конкурсі у Хайнувці. В якості нагороди колектив отримав диплом лауреата I ступеня, пам’ятні подарунки: книгу  та диск з адіозаписом конкурсного виступу, а також грошову премію, яку буде використано на підготовку до подальшої участі у конкурсах та фестивалях.

Поїздка до Польщі та перемога на конкурсі була б неможлива без великої підтримки, яку надавали адміністрація Кам’янському музичного коледжу, влада міста Кам’янського та обласна державна адміністрація Дніпропетровської області.

Адміністрація, викладачі та студенти музичного коледжу щиро вітають творчий колектив з перемогою і  бажають подальшого розвитку  та нових досягнень!

Р.Трофіменко

Перемога на міжнародному фестивалі у Польщі

Залишити відповідь