Музична криниця

  Козацтво для нашого краю, як і для всієї України, є фундаментальним, історико-культурним надбанням, яке нам треба вивчати, відроджувати та зберігати для майбутніх поколінь. Дніпропетровщина – колиска українського козацтва, так як п’ять із восьми Запорізьких Січей розташовувались саме на нашій землі.

   Найкраще душа козака розкривається у неповторних колоритних яскравих козацьких піснях. Саме тому, у 2014 році Дніпропетровська обласна рада за підтримки Міністерства культури України розпочала роботу з підготовки номінаційного досьє елементу  «Козацькі пісні  Дніпропетровщини» для включення до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує термінової охорони ЮНЕСКО.

   З   метою відродження автентичного співу у Кам’янському музичному коледжі створений ансамбль етно-співу «Співаночки» (кер. Галина А.М.), який поширює українську народну козацьку пісню. За два роки існування ансамбль приймав участь у багатьох міських та обласних заходах, став переможцем обласного етно-фестивалю «Петриківський дивоцвіт». В листопаді 2016 року «Співаночки» отримали диплом І ступеню  у міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Golden Liоn», який відбувся в одному з найкрасивіших місць Європи  у місті Львів. Фестиваль організований за підтримки  МГО «Європейська молодіжна ліга», ПОВ Національна Всеукраїнська музична спілка, Медіа-групи «Репортер». Виступи учасників оцінювало журі, у складі якого Народні і Заслужені артисти України, провідні діячі культури та мистецтв, представники шоу-бізнесу. Ансамбль своїм виступом вразив членів журі та гостей фестивалю високою майстерністю виконання творів, збереженням та відтворенням багатовікових традицій автентичного співу.  Від президента фестивалю – Заслуженого діяча мистецтв України Віталія Нечитайло ансамбль «Співаночки» отримав запрошення на Міжнародний етно-фестиваль у Буковелі.

                                                    А.М. Галина, викладач Кам’янського музичного коледжу

Музична криниця

Залишити відповідь