Творча зустріч з Жаном-Марі Леруа

033 жовтня 2016 року «Музична філармонія» Дніпродзержинського музичного коледжу знову гостинно розпахнула свої двері для справжніх любителів музичного мистецтва. В концертній залі коледжу відбулася творча зустріч з головним органістом кафедрального собору Notre Dame de Nasareth (Франція) Жаном-Марі Леруа.

Відомий виконавець на органі, Леруа 30 років займається концертною діяльністю, зі своїми виступами побував в Іспанії, Франції, Тайвані. В Україні  концертує з 2004 року,за цей час він дав понад 30 концертів в різних містах. Репертуар Жана-Марі Леруа охоплює твори від епохи бароко до сучасності.

На концерті прозвучали твори західноєвропейських композиторів Хав’єра Бусто, Габріеля Форе, Якоба де Хаана у виконанні камерного хора «Cantabile» ( кер. Є. Дерев’ягіна) та Жана-Марі Леруа (партія органу). Високий професіоналізм та музикальність виконання духовних творів не залишили байдужими слухачів, які нагороджували виконавців бурхливими оплесками.

 На завершення концерту в промові до слухачів Жан – Марі Леруа подякував за гостинність, відзначив професіоналізм виконавців, висловив свою захопленість Україною, її музичною культурою, яка проникає глибоко в душу кожного митця. Тому приємним музичним подарунком для нашого гостя стало виконання українських пісень студентами музичного коледжу.

Фінальним акордом концерту стало віртуозне виконання  Жаном- Марі Леруа на органі Сонати  C-dur Д. Бортнянського.

Також 5 жовтня нашим гостем був проведений майстер-клас на тему «Історія органного мистецтва», під час якого Жан-Марі поділився досвідом гри на органі. Присутні зацікавлено слухали про будову органу, техніку педалізації, особливості трактування старовинної музики в Європі.

Також виконавець розкрив секрети інструментів, на яких йому довелось грати в Україні, серед яких найвище він оцінив органи Львова.

Наприкінці зустрічі студенти коледжу виконали власні музичні твори, які отримали схвальну оцінку майстра, і були запрошені до співробітництва.

На згадку про творчу зустріч та відвідування нашого міста директор музичного коледжу Великодна Ірина Володимирівнаподарувала гостю вироби народного мистецтва Петриківського розпису.

Творча зустріч з Жаном-Марі Леруа

Залишити відповідь