Концерт хору в Будинку камерної та органної музики

23 квітня 2016р. в Будинку камерної та органної музики міста.Дніпро відбувся концерт камерного хору «Cantabile», лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, Дніпродзержинського музичного коледжу. Керівник хору Євгенія Дерев’ягіна, концертмейстер Юлія Нібель.Cantabile

У стінах Дніпровського органного залу щорічно звучать твори духовної хорової музики різних стилів і композиторів у виконанні камерного хору «Cantabile», що стало вже традицією для молодого колективу, але головним сюрпризом цього року було прем’єрне виконання «Меси Бревіс» з органом Якоба Де Хаана. Виконання Меси стало спільним проектом музичного коледжу та Будинку камерної та органної музики. Партію органа виконала заслужена артистка України Надія Юрійчук – лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів.

Якоб де Хаан – саме так звуть ім’я голландського композитора, професора Роттердамської академії музики, який у своєму музичному стилі поєднує риси сучасної і класичної музики. З раннього дитинства Якоб де Хаан грає на фортепіано і трубі, завдяки чому розвиває творчі здібності як композитор. На початку 1980-х були опубліковані його перші роботи для музичної групи, саме тоді він досяг свого першого композиторського успіху. Найбільш яскравими творами композитора є Адажиєтто, Гора (концертний марш), Дакота, Королівська паркова мелодія, Хоральна музика, Легенда гори, Мартіні, Меса Бревіс, Меса Катаріна Монтеросі, Німецька любовна пісня, Пермська увертюра, Перший клас, Піонери Лоуландії (марш), Псалом 150, Сан-Дієго, Утопія.

Прості, на перший погляд, речитативні мелодії залишилися в пам’яті кожного слухача. Яскраві гармонії, темброві фарби хорових голосів витали у концертній залі, «торкнулися» та підкорили серця і поціновувачів хорового мистецтва.

З цікавістю і захопленням готувалися і виступали співаки, що оцінила публіка та в черговий раз із захопленням зустріла і молодіжний хор «Cantabile», і «Месу Бревіс» Якоба де Хаана.

Незважаючи на те, що камерний хор «Cantabile» існує лише кілька років, цінувальники хорової музики з нетерпінням чекають наступного концерту в передчутті: «Чим же хор здивує наступного року?..».

Концерт хору в Будинку камерної та органної музики

Залишити відповідь