Олександр Вілкул: «15 листопада 2012 року в Дніпропетровську відкриється виставка оригінальних полотен Огюста Бенуара, Клода Моне, Ежена Будена, Гюстава Курбе та інших видатних французьких художників»

Вперше в історії області на Дніпропетровщині за підтримки голови облдержадміністрації Олександра Вілкула та голови облради Євгена Удода пройде унікальна виставка картин європейських художників ХІХ — початку ХХ століть, які працювали у жанрах імпресіонізму, романтизму та реалізму. Жителі Дніпропетровської області з 15 листопада 2012 року мають унікальну можливість побачити оригінальні полотна Огюста Бенуара, Клода Моне, Ежена Будена, Гюстава Курбе та інших видатних французьких художників.

Вона проходитиме в Дніпропетровському художньому музеї (м. Дніпропетровськ, вул. Шевченка, 21) протягом двох місяців. Спеціально для цієї виставки у Дніпропетровському художньому музеї був проведений ремонт виставкових залів. Для цього з обласного бюджету було виділено 2,2 млн грн.

«Мистецтво породжує в людині добрі думки, підіймає дух та заряджає потужною творчою енергетикою. Жителі нашого регіону мають можливість ознайомитися з найкращими взірцями світового мистецтва. Адже Дніпропетровщина приймає наймасштабнішу виставку видатних французьких митців «Нормандія у живописі». Це стане ще одним кроком на шляху зміцнення зв’язків між Дніпропетровською областю та Францією», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

Виставка організована Посольством Франції в Україні з нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Францією та Україною. Вона віддзеркалює основні напрямки образотворчого мистецтва ХІХ століття: реалізм, романтизм, імпресіонізм та постімпресіонізм.

Кожна з 57 картин, що представлені на виставці, пов’язана з Нормандією. На деяких з них можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювалися картини. Тікаючи від наступу промисловості на великі міста, живописці оселялися в Нормандії, щоб відчути близькість природи та розвинути свої здібності на пленері (від фр. en plein air – «на відкритому повітрі»), намагаючись уловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів. Проте увага митців була спрямована не тільки на пейзажі, вони зображали також сцени з повсякденного життя селян та рибалок.

Виставку у Франції щорічно відвідують понад 10 тисяч глядачів. Колекція з успіхом експонується не тільки у Франції, а й за кордоном. Зокрема в Україні її мали змогу побачити шанувальники мистецтва у Львові та Києві.Залишити коментар


 • Контакти

  Поштовий індекс 51938
  Дніпропетровська область, м. Кам’янське,
  вул. М.Лисенка, буд. 58

  e-mail: collegemuz@i.ua

  ПримерПример