Циклова комісія “Народні інструменти”
Відділ народних інструментів засновано у серпні 1967 року з початку існування музичного училища. Потужна матеріальна база дала можливість запросити на відділ найкращих випускників та молодих педагогів з різних регіонів країни. Таким чином, об’єднались в одне ціле Московська, Одеська, Харківська, Єкатеринбурзька та Донецька школи виконавства на народних інструментах.
З перших років існування на відділі почали складатися прекрасні традиції підтримки високопрофесійного рівня виконавської майстерності серед викладачів та студентів, формування дружніх і доброзичливих відносин, чуйного ставлення до студентів. В творчих пошуках, конкуренції та амбіціях зароджувались перші витоки майбутніх досягнень відділу. Результати не змусили себе довго чекати, і вже найкращі учні перших випусків стали студентами консерваторій України та Росії.
Відділ народних інструментів протягом різних років очолювали Сетраков В.Т., Титаренко В.І., Дьяконов Ю.Т., Касьян С.П., Коваленко О.А., Старчиков Ю.А., Матяж Н.В. (з 2009 року).
Першими педагогами були Сетраков В.Т., Тимошенко О.О., Дьяконова Л.Л., Дьяконов Ю.Т., Корнієнко Ю.П., Титаренко В.І., Нікітін Ю.З. У подальшому значну частку у розвиток відділу внесли такі педагоги, як Коваленко О.А., Старчиков Ю.А., Корсун Л. М., Касьян С.П., Кутепов Ю.В., Ступак Н.І., Сиволапов О.Г. Творче єднання викладачів дало змогу виховати ціле сузір’я лауреатів конкурсів всіх рівнів – від найпрестижніших Міжнародних до Всеукраїнських та регіональних. Випускники відділу працюють в багатьох містах України, Росії, дальнього та ближнього зарубіжжя. Хочеться виділити деяких з них. Це учасники Липецького тріо баяністів, лауреати Всеросійських та Міжнародних конкурсів, заслужені артисти Росії Віктор Карпій, В’ячеслав Мельник та Анатолій Науменко; учасники квартету баяністів ім. М. Різоля Національної філармонії України, лауреати міжнародних конкурсів, заслужені артисти України Олег Шиян та Роман Молоченко; диригент Донецького театру опери та балету, викладач Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки Віктор Олійник та Максим Шалигін, який займається професійно композиторською діяльністю у Голландії та ін. У різний час диригентами Європейських філармонічних оркестрів працювали Володимир Король та Олексій Коденко. Провідний педагог, який виховав плеяду лауреатів Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, лауреат Міжнародного конкурса, учасник тріо баяністів м. Сиктивкара (Росія) Корнєв О. В., працює в училищі й донині. На теперішній час традиції основоположників продовжують випускники відділу: Дем’яненко Т. В., Здоровенко В.Г., Коритько В. П., Корнєв О.В., Матяж Н.В., Сорока А.Ю., Шаронова Н.В, Трофіменко Р.В., Чайковський П.А.
Сьогодні активно пропагується сольне, ансамблеве та оркестрове виконавство. Нинішні студенти відділу з великим успіхом підтримують рівень професійного виконавства на різноманітних форумах – від регіонального до міжнародного конкурсів. На відділі створені творчі колективи: два змішаних ансамблі – “Променад” (керівник – Матяж Н.В.), “Кураж” (керівник – Здоровенко В.Г.); тріо баяністів (керівник – Корнєв О.В.), ансамбль бандуристів (керівник – Сорока А.Ю.), які популяризують виконавство на народних інструментах та є невід’ємними учасниками усіх міських та обласних концертів. Оркестр народних інструментів завжди показує високу виконавську майстерність. Керівники оркестру виконуючи своє навчальне покликання також оновлюють програми, використовуючи не тільки готові партитури, але й свої власні інструментовки.
Для виявлення перспективної молоді та з метою підвищення рівня їхньої виконавської майстерності проводиться конкурс “Музичні візерунки”, лауреати якого поповнюють у подальшому лави студентів відділу народних інструментів.
Відділ покращує свій досвід, творчо співпрацюючи з провідними музикантами України та Росії: із заслуженим діячем естрадного мистецтва, викладачем Донецької консерваторії ім. Прокоф’єва Борисом Мирончуком; лауреатом міжнародних конкурсів, доцентом педагогічного університету ім. Драгоманова (м. Київ) Костянтином Жуковим; заслуженим артистом Росії, керівником ансамблю “Мозаїка” (м. Липецьк) Олександром Ролдугіним; заслуженим артистом Росії, керівником Липецького державного оркестру російських народних інструментів Олегом Федяниним; професором університету музики у м. Граце (Австрія) Лео Вітошинським; лауреатами Міжнародних конкурсів, викладачами Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, учасниками дуету гітаристів “Фієста” Амалією Мартем’яновою та Вікторією Ткаченко; заслуженим артистом України, професором Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Володимиром Доценко та ін.
Все вище зазначене дало змогу вийти на достатньо високий якісний рівень та зайняти одне з провідних місць серед педагогічних колективів музичної освіти України.