Мирослав Михайлович Скорик – герой України, видатний український композитор, педагог, мистецтвознавець, диригент, піаніст, музично-громадський діяч, гордість та слава нації. Офіційний перелік його нагород більше, чим вагомий. В цьому році Мирославу Скорику виповнилося б 85 років. Наш коледж, що носить його ім’я, долучився до відзначення цього ювілею і вшанування пам’яті великого митця.
В рамках ювілейних заходів 8 грудня відбулась лекція – концерт «Знайомтесь, Мирослав Скорик: людина і митець» присвячена пам’яті Мирослава Михайловича. Наша музична вітальня гостинно відчинила свої двері новачкам – учням ліцею і першого курсу коледжу щоб познайомити їх з життям композитора, з його широкою та багатогранною творчістю.
Геній, якому покорилося все, від класичної музики до джазу та естради, залишив по собі величезну спадщину. Тож і на концерті прозвучали різні твори композитора. Насамперед, твори для фортепіано, адже не одне покоління піаністів зросло на творах для юнацтва Мирослава Скорик. У виконанні студентів коледжу Заливадного Р. (викл. Василєга І.А.), Мамедової С. (викл. Вовк А.С.), Довгої С. (викл Полєжаєва І.Г., дуету А. Шабельникової і Л. Труханової (викл. Здоровенко Н.Ю.) прозвучали найвідоміші фортепіанні композиції . І серед них – легендарна «Мелодія», яку знають у всьому світі, як «духовній гімн України».
В концерті були представлені і інші твори Мирослава Скорика: обробка укр. нар. пісні ««Шуміла ліщина» у виконанні лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів ансамблю бандуристів «Оксамит» (художній керівник Альона Сорока); найвідоміші естрадні пісні «Не топчіть конвалій» і “Намалюй мені ніч” у виконанні лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, ансамблю «Мальви» (керівник Олена Євецька).
Говорячи про постать видатного митця, не можливо було обійти деякі факти його біографії. Тож присутнім було запропоновано невеликий фільм. Підготувала і провела зустріч викладач-методист вищої категорії ЦК «Історія та теорія музики» Солодовник Т.М.
Мирослав Скорик написав багато різножанрової, різностильової музики. Як сказав сам Мирослав Михайлович: «Велич творця пізнається протягом часу». Тож ми починаємо, крок за кроком, вивчати та осягати його славетну постать та його вагомий внесок в сучасну українську та світову музичну культуру.
З 2021 року наш коледж з гордістю носить ім’я великого митця з повагою до славетної особистості композитора та до глибинних традицій української культури, що так щиро висловлена всією творчою спадщиною композитора – Героя України, народного артиста України, Мирослава Скорика