Збережемо спадщину разом

«Збережемо спадщину разом»
1 грудня 2020 року відбулась ІІІ обласна освітньо – культурна конференція «Збережемо спадщину разом» в онлайн форматі.
Захід проведений як спільний проект Дніпропетровської ОДА, Дніпропетровської обласної ради, Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, департаменту освіти і науки та управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації.
Тема конференції «Козацькі пісні Дніпропетровщини», які у 2016 році внесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Тема дуже актуальна, тому що зараз ми є безпосередніми свідками відродження української культури, вивчення народних традицій.
Успадкування молодим поколінням духовних надбань українського народу може відбуватися і через залучення до козацької пісенної культури. Бо саме період козацтва заклав основу виховання в молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних та культурних цінностей.
У 2018 та 2019 роках на базі Кам’янського музичного коледжу вже були проведенні І та ІІ обласні освітньо – культурні конференції, молодіжний семінар, в роботі яких взяли участь викладачі мистецьких та загальноосвітніх шкіл, науковці, методисти, творчі колективи, студенти навчальних закладів.
В роботі конференції взяли участь почесні гості:
АДАМСЬКИЙ Анатолій Павлович- перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради, виконавчий директор ДОАОМС
ГРИЦАЙ Ірина Олегівна – заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації
ПОЛТОРАЦЬКИЙ Олексій Володимирович – начальник департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА
ГІРЕНКО Лілія Анатоліївна – начальник управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти обласної ради
Особливі привітання учням навчальних закладів всієї Дніпропетровщини, які стали учасниками першого єдиного онлайн уроку з вивчення козацької пісні.
Захід складався з трьох частин: практичної – відкритого уроку для учнів 6-8 класів навчальних закладів громад області, теоретичної –методичних доповідей для вчителів, викладачів музики, керівників гуртків загальноосвітніх та музичних шкіл, позашкільних закладів, коледжів, ліцеїв та закладів передвищої фахової освіти та обміном набутого досвіду громад, щодо збереження та популяризації нематеріальної спадщини.
В програмі конференції виступили:
Галина Анжела Миколаївна – викладач-методист КЗ «Кам’янський фаховий музичний коледж» ДОР» – провела відкритий урок з вивчення козацьких пісень з учнями 6-8 класів;
Галина Анжела Миколаївна – викладач-методист КЗ «Кам’янський фаховий музичний коледж» ДОР» з методичною доповіддю з ілюстраціями «Трансформація вокального ансамблю як засіб збереження та розвитку народного співу» ;
Любімова Анастасія Яківна – викладач ЦК «Теорія музики», співробітник лабораторії з фольклору та етнографії Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки – з методичною доповіддю «Козацькі пісні – частина нематеріальної спадщини людства» .
Виступи з громад області:
СКРИПЧЕНКО Наталія Миколаївна – голова Томаківської районної ради
ШЛЯХОВА Людмила Василівна – заступник директора з виховної роботи Кочережського НВК, керівник народного ансамблю «Любава»
КРОПИВ’ЯНСЬКА Людмила Іванівна– начальник відділу культури виконавчого комітету Межівської селищної ради
КАРАПИШ Людмила Іванівна – керівник фольклорного етногурту «Криниця» ( м. Підгороднє).
ДОАОМС висловлює щирі слова вдячності за активну участь в он-лайн конференції та бажає всім міцного здоров’я
 
Збережемо спадщину разом