Циклова комісія “Хорове диригування”

Овчаренко С.Є. Голова ЦК “Хорове диригування” Викладач диригування, постанови голосу, хорової літератури

          Диригент-професія особлива та ексклюзивна. Диригент-виконавець,артист, пропагандист, оратор. Диригенти енергійні та невтомні люди.

      Біля витоків циклової комісії «Хорове диригування» стояли перший зав. відділом В. І. Діденко, перший керівник хору  М.Родіонов, викладачі  Ю. К. Федуненко,  Л. Г. Тесленко, В. М. Крохмаль, Є. Г. Скіба, В. С. Каліберда, З. М. Каліберда, Л. С. Градосельська, Г. С. Білецький, які не тільки сформували творчий колектив, а й заклали основи високого професійного рівня в підготовці  фахівців.

   

 

Більш 40 років натхненно працював в училищі  Валентин Миколайович Крохмаль, який в 1950році закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.Котляревського. З того часу почалася його творча діяльність. В місті Рівне він працював художнім керівником ансамблю пісні та танцю «Полісся», а коли в місті Дніпродзержинську відкрився музичний заклад, його запросили на викладацьку роботу. В середовищі рівненських музикантів було чимало самодіяльних композиторів. Вони об’єднались в творчий союз та друкували невеличкі збірки пісень. Композиторська діяльність була супутницею Валентина Миколайовича на протязі всієї педагогічної діяльності. Його композиторський здобуток складається зі збірників вокалізів, хорових, вокальних творів та творів для камерного оркестру. Найбільш популярними вокальними творами є «Не женися на багатій» на вірші Т.Шевченко, який виконав відомий український співак Юрій Гуляєв. Серед хорових творів: «Думи мої» на вірші Т.Шевченка, «Белеет парус» на вірші М.Лермонтова,   « Туча» на вірші О.Пушкіна. Своєрідним духовним гімном стала його « Молитва за Україну» на вірші Т.Шевченка. Твори Валентина Миколайовича  виконуються провідними колективами нашої країни.    Вони стали гордістю та прикрасою репертуару студентського хору нашого коледжу.

 

 

Протягом 20 років циклову комісію «Хорове диригування» очолював Віталій Данилович Дубров Навчався у Донецькому музично – педагогічному інституті в класі диригування Бахарева В.Л. Після закінчення з 1970  року працює викладачем Дніпродзержинського державного музичного училища. Протягом багаторічної педагогічної праці випустив майже 150 фахівців, більшість з яких досягли високих успіхів у мистецтві та викладацькій діяльності. Віталій Данилович в різні роки керував багатьма хоровими колективами: учбовим  хором  музичного училища, хором студентів  Дніпродзержинського державного технічного університету,   самодіяльним хором  Палацу культури « Хімік», хором   частини військових будівників. Свій багатий педагогічний досвід він і зараз передає своїм молодим колегам.  Його девіз: «знати замало, необхідно вміти цими знанями користуватися»

 

 

Новий живий струмень внесла в життя хорового відділу Сіліна Валентина В’ячеславівна, яка у 1981 році після закінчення Харківського Національного університету мистецтв по класу Юрія Куліка прийшла працювати в училище. З її приходом творчий портрет учбового хору став багатогранним. В його репертуарі з’явились твори духовного змісту та сучасних авторів. Творче мислення Валентини В‘ячеславівни знайшло відображення у створенні великої кількості яскравих, самобутніх аранжировок  – як хорових, так і інструментальних. Вони входять в репертуар багатьох творчих колективів нашого міста.

        У 1990 році був створений вокально-інструментальний ансамбль сучасної народної музики “Рушник”, який під керівництвом Кутєпова Ю.В.  у  1992 році  прийняв участь в програмі культурного обміну між Ірландією та Україною. З 2000 року ансамбль під керівництвом Сіліної В.В. –  неодноразовий учасник творчих звітів Дніпропетровської області в м. Києві.

 

 

 

 

У 1983 році, після закінчення Ростовського музично – педагогічного інституту на відділі почала працювати неординарна особистість Грабарник Галина Юріївна. Разом з викладацькою діяльністю в училищі вона очолила міський єврейський громадський центр по збереженню культурних цінностей та історичної спадщини. В її добутку викладання івриту, наукова діяльність, розробка навчально-методичних посібників з культури єврейського народу XVI-XVII століть.

 В училищі  Галина Юріївна викладала такі дисципліни як диригування, музичний фольклор, українську музичну літературу, історію мистецтв., де проявила себе як високопрофесійний та різнобічний інтелектуальний фахівець.

 

 

 

Значна кількість викладачів циклової комісії «Хорове диригування»-це випускники   Кам’янського музичного коледжу, які мають вищу мистецьку освіту і великий практичний досвід:  Овчаренко С.Є. (нині очолює циклову комісію), Дерев’ягіна Є.А., Галина А.М., Под’єльнікова О.В.,                      Прєснєцова О.В., Грищенко Н.М., Дудко О.І., Ростовська В.С.

 

   Овчаренко Світлана Євгеніївна вже 30 років працює в музичному коледжі, прийшовши у заклад одразу після закінчення Донецького музично – педагогічного інституту (клас викладача Ликової Л.С.). З 2006 року вона очолює циклову комісію.

    Світлана Євгеніївна є одним з найсильніших методистів  коледжу. Саме тому у різні роки вона викладала дисципліни: «Методика музичного виховання», «Методика викладання співу», «Історія вокального виконавства», «Охорона дитячого голосу», «Хорова література».

      Існування дитячого хору в коледжі багато в чому завдячує саме Світлані Євгеніївні, оскільки вона була його засновником і першим керівником.  Також з 2003 по 2008 роки свої методичні дослідження викладач втілювала в дитячому хорі музичної школи №1.

     За роки керування Овчаренко С.Є  життя відділу набуло нових рис: творчі колективи  розширили біографію своїх виступів, стали приймати участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

 

    Свою  творчу майстерність фахівці реалізують  в роботі колективів.  Мішаний хор , яким в різні роки керували М.Родіонов, Дубров В.Д., Тесленко Л.Г., Сіліна В.В. Нині художній керівник – Дерев’ягіна Є.А., хормейстер Прєснєцова О.В., концертмейстер Нібель Ю.А. Цей  колектив – справжня творча лабораторія для формування майбутнього хорового диригента. У 2003р. хор став лауреатом обласного фестивалю “Співоча весна” в м. Кривий Ріг, лауреатом всеукраїнського фестивалю “Дзвенять голоси Січеслава” в м. Дніпро. Різноманітна і творча діяльність хору, який постійно бере участь в заходах Дніпродзержинської єпархії. Традиційними стали концерти духовної музики в греко-католицькому соборі Святого Миколая. Свої творчі здобутки колектив демонструє на сценах Будинку органної та камерної музики, Академічному театрі опери та балету м. Дніпро.

     У 2012 році на базі мішаного хору був створений камерний хор “Сantabile”, керівник  Євгенія Дерев’ягіна, концертмейстер Юлія Нібель,  який за п’ятирічний термін існування  став лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів: ( III премія)   міжнародного  фестивалю “ Поющий мир” в м. Санкт-Петербург 2013р,  (дипломант та  III премія)  всеукраїнського фестивалю різдвяних піснеспівів «Від Різдва до Різдва” в м. Дніпро 2013, 2014р.. У 2015 році колектив став лауреатом (II премія ) Міжнародного конкурсу – фестивалю  VIKTORIA   в м. Київі. У 2016 році хор став  лауреатом першої премії Міжнародного фестивалю духовної музики « Коложський благовіст» в м. Гродно, Біларусь . У 2017 році камерний хор став лауреатом першої премії    XXXVI Міжнародного Фестивалю Хайновські дні Церковної Музики в м. Хайнувка, Польща. У 2018 році на Міжнародному Фестивалі хорової музики ім.. Г.Музическу (м. Яси Румунія) хор став лауреатом першої премії. Керівник хору Євгенія Дерев’ягіна нагороджена « Відзнакою міського голови»   за вагомий особистий внесок у розвиток культури міста , орденом Української православної Церкви Почаївської Ікони Пресвятої Богородиці за заслуги перед Українською Православною Церквою.

 

 

    Студенти – хормейстери мають можливість розвивати свої вокально – хорові навички в хорі ліцею   Gaudeamus, яким багато років керувала Мороз В.А., нині естафету прийняла Под’єльнікова О.В., яка закінчила училище по класу диригування Грабарник Г.Ю., в Ростовській консерваторії по класу Ходош Е.Я.  Свої знання з хорознавства Олена Валеріївна передає студентам відділу. Сферою особливої зацікавленості викладача є різні види сучасного дитячого хорового виконавства, які вона відтворює у хорі старших класів Школи Мистецтв м. Кам’янське.

     Протягом 10 років дівочий ансамбль « Мальви» зачаровує своїм співом багатьох людей не тільки в рідному місті та в області. Ансамбль дивує своїх слухачів оригінальним репертуаром, харизматичними виступами та налаштовує людей на позитивні емоції. У 2013 році колектив став переможцем XII обласного фестивалю творчої молоді, та став лауреатом II ступеня на II Всеукраїнському відкритому конкурсі ім. М. Матусовського у м. Луганську. Набути такої майстерності допомагає дівчатам керівник Прєснєцова О.В. Вона вміло передає свій досвід наступним фахівцям, оскільки являється ще й керівником дитячого хору « Smaile».

     Наймолодший колектив коледжу ансамбль етно – співу « Співаночки», керівник Галина Анжела Миколаївна. Молодіжний гурт успішно виконує народні пісні, які знаходяться на межі втрати, а саме козацькі пісні Дніпропетровщини, які занесені до списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Своєю творчою діяльністю колектив сприяє відродженню автентичного співу « Козацькі пісні Дніпропетровщини», як засіб спадкування традицій нащадками, поширює українську народну козацьку аутентичну пісню.  За час свого існування колектив гідно представляв та уславлював наше місто на конкурсах і фестивалях різного рівня та є переможцем міжнародного фестивалю – конкурсу GOLDEN LION м. Львів (I премія), « Буковель Фест» м. Буковель (I премія). В 2017 році гурт отримав сертифікат міжнародного рівня «BALTIKA» м. Вільнюс, Литва.

        Своїми здобуткам викладачі відділу завдячують концертмейстерам   Панчук Н.І., Абрамовій І.С., Єдігаровій Н.В., Малєєвій Л.В., Нібель Ю.А., Ніколайчук І.С., Дубровій Т.К., Шелєпник Н.Л., Васіленко Т.Г.

 

 

Преснєцова О.В. викладач хорового диригування, методики, педагогічного репертуару

Под’єльнікова О.В. викладач хорового диригування, хорознавства, керівник учбового хору Gaudeamus

Дерев’ягіна Є.А. викладач хорового диригування, постанови голосу, керівник учбового та камерного хору

Галина А.М. викладач хорового диригування, ЧХП

Дудко О.І. – викладач постави голосу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Грищенко Н.М. викладач хорового диригування, постанови голосу

Ростовская В.С. викладач хорового диригування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багатогранність професії диригента обумовлює роботу в різних жанрах та галузях мистецтва. Значних висот в галузі вокального мистецтва досягли випускники-хормейстери Швачка Анжеліна – народна артистка України, Піменова Тетяна – заслужена  артистка України ( солістки Київського національного театру опери та балету), Ольга Ус – заслужена артистка України, солістка Дніпропетровського академічного театру опери та балету. З вокальним мистецтвом пов’язали своє творче життя Денис Вишня-соліст Токійського камерного оперного театру, Артем Бражник-соліст Харківської обласної філармонії, Сергій Буц — артист-вокаліст Донецького національного академічного музично-драматичного театру, Таміла Бахшиєва – солістка – вокалістка вар’єте м. Ялта, Юлія Піскун – солістка Харківського Національного театру опери та балету, Оксана Каліберда – Нова Ізраільська опера м. Тель-Авів, Джизель Муньос-Абросімова — солістка театру музичної комедії м. Харків. Перший поштовх та вокальну майстерність їм дала педагог з вокалу Градосельська Леоніда Сергіївна.

Диригентському мистецтву присвятили себе Голобородько Олександр – диригент Харківського національного театру опери та балету, Зінаїда Міщук – диригент оркестру музично-драматичного театру м. Кривий Ріг, Наталія Яшнік – керівник хору  Дніпропетровської консерваторії ім.. М.Глінки. Головним своїм призначенням випускники диригентсько-хорового відділу вважають педагогічну діяльність: Боєва Інесса викладач Педагогічного університету м. Санкт-Петербург, Мережко Юлія – кандидат наук, викладач Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Печерська Вікторія – викладач Вінніпегського музичного коледжу (Канада), Бичко Ольга, Яковішина Яна викладачі Дніпропетровської консерваторії ім.. Глінки, Юлія Ус – естрадно-циркове училище м. Київ, Мосієнко Наталія, Кайстро Олена, Савєлій Анастасія викладають в рідному училищі.

Спектр діяльності випускників диригентсько-хорового відділу широкий: Валерія Лісовська – співачка, композитор, письменниця (м.Москва), працівники телебачення  – Оксана Талова, Анна Коломієць, Валерія Веденйова, Юлія Вітман, директор Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю Сергій Кобзєв (м.Харків) та ін.

Викладачі та концертмейстери ЦК “Хорове диригування”Комментарии закрыты

 • Контакти

  Поштовий індекс 51938
  Дніпропетровська область, м. Кам’янське,
  вул. М.Лисенка, буд. 58

  e-mail: collegemuz@i.ua

  ПримерПример